e-mail 


WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

przy Domu Pomocy Społecznej, 35-322 Rzeszów, ul. Załęska 7a
tel. (17) 857-87-55 e-mail:wtz.rzeszow@pro.onet.pl fax. (17) 786-30-78
Najlepiej przeglądać tą stronę przy następujących ustawieniach: monitor - rozdzielczość 1024x768; przeglądarka - strona kodowa ISO-8859-2, czcionka średnia!
www.seth.pl - sponsor naszej strony
www.wspierajiwybieraj.pl - Podkarpacka Ekonomia Społeczna
WYDARZENIA 2011


Rok 2011 zakończyliśmy dwudniową wycieczką w Bieszczady 8 grudnia, z noclegiem w Przysłupiu.

Także 24 listopada na naszym obiekcie odbyły się Andrzejki pn. "Afryka dzika".

Z kolei 24 listopada w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż prac uczestników naszego WTZ.

22 listopada razem z naszymi gośćmi z Węgier z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej z Tiszaug, wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Krakowa.

Jedna z ostatnich naszych wycieczek w tym roku odbyła się 16 listopada do Ustrzyk Dolnych.

28 października grupa naszych podopiecznych z pracowni ceramicznej, plastycznej i poligraficznej wraz z opiekunami odwiedziła rzeszowskie BWA.

Jeszcze jedna, krótka wycieczka wiodła nas do Iwonicza Zdroju i okolic 27 października.

W ramach "ukulturalniania" społeczności warsztatowej, 26 października zorganizowaliśmy wyjście do kina Helios na film "1920 Bitwa Warszawska" w reżyserii J. Hoffmana. Odczucia były różne, ale generalnie film podobał się.

Kolejną "grzybobraniową" wycieczkę zaliczyliśmy 10 października znów do Ożanny. Tym razem efekty były bardzo marne - na pocieszenie usmażyliśmy kiełbaski. Natomiast 13 października wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Buska Zdroju.

19 września delegacja naszego DPS-u i WTZ wyjechała na Węgry, na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy "Szoke Tisza" z miejscowości Tiszaug.

3 września nasza "ekipa" wzięła udział w XIII Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem", zorganizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej na stadionie Podhalańczyka.

Z kolei pod koniec sierpnia, 29.08 wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Zwierzynia.

Na pierwszą po przerwie wakacyjnej wycieczkę pojechaliśmy 18 sierpnia do Ożanny na grzybobranie. Efekty nie były złe, choć bez rewelacji. Po usmażeniu i skonsumowaniu "tradycyjnej kiełbaski" wróciliśmy do naszego ośrodka.

30-go czerwca po raz trzeci, a więc już tradycyjnie zostały u nas wręczone przez przedstawicieli Władz Miasta Rzeszowa i PFRON-u nagrody i wyróżnienia autorom prac wybranych w wojewódzkim etapie IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Sztuka osób niepełnosprawnych" - 2011r. Tytuł konkursu - "Marzenie o Europie". O wystrój sali i coś "konkretntego" zadbał nasz WTZ i DPS.

Dłuższa, bo trzydniowa wycieczka zorganiozwana została w dniach 27-29 czerwca w góry. W planie tejże wycieczki było zdobycie szczytu Kozi Wierch, wyprawy nad Morskie Oko i Doliny Pięciu Stawów. Niestety, paskudna pogoda zniweczyła nasze plany. Ciągły deszcz, mgły zredukowaly wycieczkę głównie do czterech ścian pensjonatu. Bywa i tak...

Następną jednodniową wycieczkę zorganizowaliśmy w dniu 16 czerwca do Ulanowa i Rudnika nad Sanem.

9 czerwca z grupą podopiecznych wyjechaliśmy na krótką wycieczkę do Jasionki na Wydział Szkolenia Politechniki Rzeszowskiej, gdzie nasi podopieczni mogli zobaczyć lotnisko i zasiąść za sterami awionetki.

W ramach współpracy z Politechniką Rzeszowską, w dniu 25 maja w naszym Warsztacie wystąpił Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Połoniny".

Kolejną tegoroczną wycieczkę "wykonaliśmy" 20 maja do Przylasku i Sołonki.

Z kolei 7 maja Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych przy parafii M. B. Saletyńskiej oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe NSZZ "Solidarność" urządziły w Słocinie XII Rzeszowski Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla Osób Niepełnosprawnych "SOLIDARNI W RODZINIE", w którym brali udział nasi podopieczni. Były gry i zabawy ruchowe. Bufet obficie zaopatrzony. Oprócz tego każdy uczestnik otrzymał plecak, medal i dyplom.

Dnia 2 maja z grupą podopiecznych wybraliśmy się na obchody Święta Flagi.

Pierwszą w tym roku wycieczkę, w dniu 14 kwietnia odbyliśmy na teren Beskidu Niskiego.

Dnia 12 kwietnia w naszym Warsztacie odbyło się przedświąteczne spotkanie przedstawicieli władz i osób niepełnosprawnych w ramach nagrania audycji realizowanej przez Katolickie Radio Via.

W ramach współpracy z Politechniką Rzeszowską, 11 marca w obiektach uczelni zorganizowaliśmy wystawę - ekspozycję prac plastycznych i ceramicznych.

10 lutego w Domu Pomocy Społecznej obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego.

Jak na razie bieżący rok upływa pod znakiem Kinomaniaka. 1 lutego ponownie "odwiedziliśmy" kino Helios - tym razem naszym celem był seans filmowy "Och Karol 2" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.
W dniu 20 stycznia zainaugurowaliśmy tegoroczne wydarzenia - wybraliśmy się do kina Helios na film "Weekend". Materiału zdjęciowego z oczywistych względów nie posiadamy.
Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych nasza delegacja wyjechała do Iwonicza na doroczny Koncert Kolęd oraz zabawę zorganizowaną w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej, prowadzonym przez oo. Bonifratrów.
No i mamy nowy, tym razem 2011 rok.Powrót

góra strony
 
Autor Kamil Ryszka
  Copyright © by WTZ Rzeszów
góra strony