e-mail 


WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

przy Domu Pomocy Społecznej, 35-322 Rzeszów, ul. Załęska 7a
tel. (17) 857-87-55 e-mail:wtz.rzeszow@pro.onet.pl fax. (17) 786-30-78
Najlepiej przeglądać tą stronę przy następujących ustawieniach: monitor - rozdzielczość 1024x768; przeglądarka - strona kodowa ISO-8859-2, czcionka średnia!
www.seth.pl - sponsor naszej strony
www.wspierajiwybieraj.pl - Podkarpacka Ekonomia Społeczna
WYDARZENIA 2012


W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, nasi uczestnicy udali się na "Spotkanie Wigilijne", zorganizowane na Rynku w Rzeszowie.

12 grudnia jeszcze raz w tym roku wybraliśmy się do kina Helios. Naszym "celem" był film pt. "Od pełni do pełni" - komedia lekka i przyjemna.

Na początku grudnia - 7.12 po raz kolejny grupa naszych uczestników i instruktorzy wybrali się na wystawę prac, tym razem do BWA w Rzeszowie. Na zakończenie Jubileuszowego roku 50-lecia powstania i działalności BWA w Rzeszowie zaprezentowano wystawę pokonkursową "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2012". Towarzyszyła jej wystawa prac jurorów tego konkursu w Galerii Małej.

28 listopada na naszym obiekcie odbyły się Andrzejki.

20 listopada wybraliśmy się na kolejną jednodniową wycieczkę, tym razem do Bochni.

W ramach "ukulturalniania", 12 listopada zorganizowaliśmy dla naszych uczestników wyjście do kina Helios na kolejną odsłonę przygód agenta 007 - "Skyfall".

Następna, tym razem jednodniowa wycieczka wiodła nas 23 października do Krakowa.

12 października grupa naszych uczestników razem z opiekunami wybrała się na wystawę pokonkursową XV Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego "FOTO ODLOT", którą można było zobaczyć w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

W dniach 25 - 26 września wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Rymanowa Zdroju.

Kolejny nasz wyjazd na grzybobranie i ognisko miał miejsce 19 września do Dylągówki.

W połowie września - dokładnie 13.09, wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę zobaczyć nasze piękne Bieszczady. Trasa naszego przemarszu wiodła z Jabłonek przez szczyt Łopiennik, który leży na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Następnie zawędrowaliśmy do cerkwi św. Męczennicy Paraskewii w Łopience, a stamtąd na parking, skąd wróciliśmy do Rzeszowa.

8 września wzięliśmy udział w XIV Rzeszowskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej na stadionie "Podhalańczyka".

Pod koniec sierpnia - 29.08 zainaugurowaliśmy sezon "grzybobraniowy", wyjazdem do Ożanny.

23 sierpnia wzięliśmy udział w VII Podkarpackim Festiwalu Rekreacji i Zabawy - "Pożegnanie lata", który odbył się w Iwoniczu. Przed oficjalnym otwarciem Festiwalu odprawiona została w kaplicy uroczysta Msza św. O godz 12.00 wszyscy uczestnicy Festiwalu zebrali się w ogrodzie na uroczystym otwarciu Festiwalu. W programie spotkania mogliśmy podziwiać Zespół Ludowy Richtarosze z Kapuszan na Słowacji oraz młodzież z Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa. Wieczorem do tańca przygrywał zespół "OPTIMUM" z Krosna. Na zakończenie podziwialiśmy pokaz sztucznych ogni.

Na pierwszą po przerwie wakacyjnej wycieczkę wybraliśmy się 21 sierpnia do Bóbrki i Żarnowca.

Jednym z ulubionych naszych miejsc stała się Europejska Galeria Sztuki Millemium Hall w Rzeszowie. Pierwszy raz po wakacjach odwiedziliśmy ją 10 sierpnia.

Następna wycieczka - 15 czerwca wiodła nas do Skansenu w Sanoku.

Pierwszą wycieczkę "terenową" odbyliśmy 29 maja do skał zwanych Prządkami, a od nich kilkukilometrowy marsz do ruin zamku w Odrzykoniu. U niektórych wystapiły pozimowe braki kondycyjne.

12 maja grupa naszych uczestników wraz z opiekunem wzięła udział w IX Spotkaniu Osób Niepełnosprawnych pod hasłem ,,Solidarni Sercem", które odbyło się przy ul. Janiowe Wzgórze 33 w Rzeszowie.

Z kolei 17 i 21 lutego uczestnicy z pracowni plastycznej, poligraficzno-introligatorskiej i ceramicznej wraz z opiekunami wybrali się na wystawę "Bliźniemu Swemu" do Galerii Europejskiej Millenium Hall w Rzeszowie. Można tam było zobaczyć prawie 300 prac przekazanych przez polskich artystów, które 18 marca zostaną zlicytowane podczas aukcji charytatywnej na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.

9 lutego w Domu Pomocy Społecznej obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego.

Pod koniec stycznia - 26.01 wspólnie z zaproszonymi gośćmi z innych Domów Pomocy Społecznej mieliśmy okazję oglądać kolejne "Jasełka", tym razem wystawiane najpierw przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie, a następnie przez mieszkańców naszego DPS-u.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, 17 stycznia gościlimy grupę studentów z Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego.

11 stycznia gościliśmy w naszym obiekcie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 41 w Rzeszowie.

Witamy wszystkich w nowym 2012 roku.
Powrót

góra strony
 
Autor Kamil Ryszka
  Copyright © by WTZ Rzeszów
góra strony