e-mail 


WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

przy Domu Pomocy Społecznej, 35-322 Rzeszów, ul. Załęska 7a
tel. (17) 857-87-55 e-mail:wtz.rzeszow@pro.onet.pl fax. (17) 786-30-78
Najlepiej przeglądać tą stronę przy następujących ustawieniach: monitor - rozdzielczość 1024x768; przeglądarka - strona kodowa ISO-8859-2, czcionka średnia!
www.seth.pl - sponsor naszej strony
www.wspierajiwybieraj.pl - Podkarpacka Ekonomia Społeczna
WYDARZENIA 2013


Rok 2013 zakończyliśmy najpierw wyjściem na Wigilię zorganizowaną na Rzeszowskim Rynku 20 grudnia, a następnie "Spotkaniem Wigilijnym" 23 grudnia wraz z kolędowaniem w WTZ dla społeczności warsztatowej z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Aby tradycji stało się zadość, 28 listopada w naszym Warsztacie zorganizowaliśmy Zabawę Andrzejkową dla społeczności WTZ. Nie zabrakło poczęstunku, wróżb i tańców, jak to na Andrzejkach.

Korzystając z ładnej jak na listopad pogody, 20.11 wybraliśmy się do Sandomierza.

7 listopada zorganizowaliśmy wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie.

Październik stał pod znakiem imprez kulturalnych. Najpierw 4 i 11 października wybraliśmy sie na wystawę do Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall w Rzeszowie. Natomiast 12 października na zaproszenie Osiedlowego Domu Kultury Pobitno w Rzeszowie uczestniliśmy jako publiczność w Poranku Recytatorskim "My Sami".

Kolejną jednodniową wycieczkę zorganizowaliśmy 30 września do zagrody jeździeckiej "Boska Dolina" w Dylągówce. Na łonie natury spędziliśmy tam czas na grzybobraniu i pieczeniu kiełbasek.

26 września na naszym obiekcie świętowaliśmy Jubileusz 20-lecia Domu Pomocy Społecznej.

10 września nasza ekipa wzięła udział w corocznej Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

29 sierpnia wzięliśmy udział w VIII Podkarpackim Festiwalu Rekreacji i Zabawy "Pożegnanie Lata", zorganizowanym w Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu.

Jeszcze jedną wycieczkę zorganizowaliśmy 22 sierpnia do wsi Kopytowa, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Kultury Szlacheckiej.

Korzystając z pięknej pogody, na pierwszą po wakacjach wycieczkę wybraliśmy się 8 sierpnia do Skansenu w Kolbuszowej. Natomiast dzień później - 9 sierpnia do Dubiecka, gdzie typowo rekreacyjnie spędziliśmy czas.

Ostatnią przed przerwą wakacyjną wycieczkę zorganizowaliśmy 26 czerwca do Cergowej. Naszym celem było "zdobycie" Cergowej Góry. W związku z opadami deszczu, wyprawa była wprawdzie "błotnista", ale wszystkim dopisywał humor. Było co wspominać.

Połowa czerwca i kolejna wycieczka, tym razem do Kłapówki i Kolbuszowej.

W czerwcu gościliśmy w naszej placówce dzieci z Przedszkola Publicznego nr 41 z Rzeszowa.

Z kolei 25 maja siedmioosobowa grupa uczestników WTZ razem z opiekunem oraz mieszkańcy DPS wybrali się do Helusza koło Pruchnika na doroczny piknik "Z bliźnim na majówkę". Organizatorami tego pikniku byli: Parafia Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz Urząd Miasta Jarosławia. Na czas imprezy organizatorzy przygotowali dla zaproszonych grup poczęstunek, upominki, konkursy, występy zespołów wokalnych, pokazy tańca oraz rywalizacje sportowe. Na koniec odbył się koncert Krzysztofa Krawczyka, po czym nasza grupa około godz. 18 wróciła do Rzeszowa.

17 maja, w godzinach przedpołudniowych pojechaliśmy naszym autokarem do Tyczyna, gdzie w tamtejszym Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej "Spichlerz" mieliśmy okazję zobaczyć wystawę malarstwa Leszka Kuchniaka "Cztery Pory Roku".

Na pierwszą w tym roku wycieczkę wybraliśmy się 15 maja do Trzcinicy i Stępiny.

Kolejne wyjście zawiodło nas ponownie do Galerii Europejskiej Millenium Hall w Rzeszowie 12 kwietnia.

14 marca ponownie odwiedziliśmy Galerię Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Po raz kolejny na wystawę prac udaliśmy się 15 lutego. W Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie mieliśmy okazję oglądać wystawę malarstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Z kolei 18 stycznia wyszliśmy do Galerii Europejskiej Millenium Hall w Rzeszowie na Pokonkursową Wystawę Szopek XX jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych 2013. Tydzień później udaliśmy się również w to samo miejsce, gdzie tym razem podziwialiśmy prace Zdzisława Beksińskiego.

Bieżący rok zainaugurowaliśmy 8 stycznia - grupa uczestników z pracowni tkackiej i krawiecko-dziewiarskiej pod opieką instruktorów udała się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na wystawę malarstwa Marii Wiktorii Mostek, członkini grupy "Droga".

Witamy wszystkich w nowym 2013 roku.
Powrót

góra strony
 
Autor Kamil Ryszka
  Copyright © by WTZ Rzeszów
góra strony