e-mail 


WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

przy Domu Pomocy Społecznej, 35-322 Rzeszów, ul. Załęska 7a
tel. (17) 857-87-55 e-mail:wtz.rzeszow@pro.onet.pl fax. (17) 786-30-78
Najlepiej przeglądać tą stronę przy następujących ustawieniach: monitor - rozdzielczość 1024x768; przeglądarka - strona kodowa ISO-8859-2, czcionka średnia!
siseth.com - sponsor naszej strony
WYDARZENIA 2019


Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia nasz Warsztat odwiedził Mikołaj.

W dniu 28 listopada część naszych uczestników wzięła udział w finale rzeszowskiej edycji projektu Brave Together.

26 listopada wzięliśmy udział w zabawie zorganizowanej w Klubie "Vinyl" w Rzeszowie.

Jak co roku, w listopadzie zorganizowaliśmy w naszym WTZ Zabawę Andrzejkową.

20 listopada grupa naszych uczestników pod opieką instruktorów wybrała się na VI Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych, zorganizowaną przez Podkarpacki Oddział PFRON we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie. Podczas giełdy służącej aktywizacji zawodowej, osoby niepełnosprawne mogły porozmawiać z przedstawicielami instytucji jak PFRON, ZUS, PUP, PIP, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Wydziału Zdrowia UM w Rzeszowie oraz zapoznać się z ofertami pracy przedstawicieli pracodawców.

Z kolei 29 października wybraliśmy się do WDK w Rzeszowie na XIII Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych "Razem Piękniej".
W poniedziałek 28 października odbyła się bardzo miła dla nas uroczystość - Gala wręczenia nagród Laureatom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych", organizowanego corocznie przez PFRON.

Korzystając z pięknej jesiennej aury, 22 października wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Dzikowca oraz Sandomierza.

16 października wzięliśmy udział w XVII Festiwalu Twórczości Artystycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej "I Ja potrafię być aktorem", który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

W dniach 3-4 października wzięliśmy udział w IV Bieszczadzkim Rajdzie Pieszym Mieszkańców DPS w Moczarach.

Z kolei 11 września wybraliśmy się na Piknik "Powitanie Jesieni", który odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie.

6 września uczestniczyliśmy w XXI Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W środę 4 września wybraliśmy się na wycieczkę do Markowej i Łańcuta.

W dniu 29 sierpnia wzięliśmy udział w XIV Podkarpackim Festiwalu Rekreacji i Zabawy "Pożegnanie lata".

Na pierwszą w tym roku dwudniową wycieczkę wybraliśmy się 5 czerwca do Bolestraszyc, Kalwarii Pacławskiej i Nasicznego.

W dniu 16 maja nasza reprezentacja uczestniczyła w IV Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej przez Burmistrza Miasta Sanoka oraz Caritas Diecezji Przemyskiej w hali widowiskowo-sportowej ARENA SANOK.

Kwiecień to dla nas czas przygotowań do Kiermaszy Świątecznych. 13 kwietnia wzięliśmy w udział w Wielkanocnym Kiermaszu Ekonomii Społecznej w Centrum Handlowym PLAZA Rzeszów, przy ul. Rejtana 65 w Rzeszowie.

W dniu 2 kwietnia, jak co roku wzięliśmy udział w Giełdzie Pracy dla Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanej przez Oddział Podkarpacki PFRON we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie. Informacji dotyczących zatrudnienia osób niepełnosprawnych udzielali przedstawiciele wspomnianego Oddziału PFRON, PUP oraz Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa, ZUS, PCPR, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, PIP oraz OHP. Giełda odbyła się w Sali Kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, w dniach 4 - 17 marca mogliśmy wziąć udział w VIII Wojewódzkiej Wystawie Ceramiki Artystycznej.
W dniu 27 lutego w naszym WTZ z inicjatywy Dyrektora Oddziału Podkarpackiego PFRON Macieja Szymańskiego odbyło się spotkanie 31 Warsztatów Terapii Zajęciowej i 14 Zespołów Szkół Specjalnych oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z terenu województwa podkarpackiego. Celem tego spotkania była wspólna dyskusja i wymiana doświadczeń dotyczących aktywizacji społecznej i zawodowej absolwentów szkół specjalnych oraz możliwości ich uczestnictwa w WTZ po opuszczeniu placówek szkolnych.
Tegoroczne zmagania sportowe rozpoczęliśmy 20 lutego udziałem w Turnieju Piłki Nożnej Halowej Osób Niepełnosprawnych w Starej Wsi oraz 22 lutego wyjazdem do Dębicy na Integracyjny Turniej Petanque La Molle.

W dniu11 lutego obchodziliśmy XXVII Światowy Dzień Chorego.


Rok 2019 rozpoczęliśmy wystawą prac dr hab. Marka Olszyńskiego prof. UR oraz Marcina Materny - naszego uczestnika. Wystawa nosiła tytuł "Marcin & Maro - papiery + obrazzki" i prezentowana była w Galerii WDK Rzeszów w dniach 3 - 18 stycznia.


Witamy w Nowym 2019 Roku.
Powrót

góra strony
 
Autor Kamil Ryszka
  Copyright © by WTZ Rzeszów
góra strony